Brno

adresa: Bratislavská 65a, 602 00 Brno

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: 545 246 674 (kancelář terén)

tel2.: 545 246 673 (kancelář vedení organizace)

SRNM má v Brně svoje ústředí na ulici Bratislavská, která leží v části města, která je nejhustěji obydlená Romy. Zde jsou kanceláře, ve kterých sídlí vedení organizace a redakce novin, a své zázemí zde mají v kanceláři i terénní pracovníci. Kanceláře se nacházejí v přízemí a v prvním patře budovy sousedící s Muzeem romské kultury, naproti radnice městské části Brno Sever.

Terénní program Brno může při plné podpoře odbavuje ročně asi stovku klientů. Nejčastější zakázky jsou v oblasti bydlení, které se zdá být největším problémem v této lokalitě. Dále je zde možno řešit např. oddlužení, hledání zaměstnání, orientaci v úředních záležitostech apod. Zájemci o službu mohou kontaktovat pracovníky buď v terénu nebo v kanceláři, aktuální hodiny, kdy jsou přítomni, jsou vyvěšeny ve výloze (zpravidla pondělí a čtvrtek 9-13hod.)

Dále v Brně sídlí redakce novin Romano hangos. Noviny vycházejí od roku 1999 díky Ministerstvu kultury víceméně pravidelně jako čtrnáctideník a to celorepublikově, jsou jediným periodikem tohoto formátu publikujícím v romském i českém jazyce. Noviny ve formátu PDF si můžete přečíst i zde na stránkách. Kdo má raději papírovou podobu, za symbolické předplatné si je může nechat doručovat až do domu, stačí nám napsat e-mail.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider