Šternberk

Adresa: Měsíční 3, 785 01 Šternberk

E-mail (dočasně): Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 737 090 085

Společenství Romů na Moravě působí ve Šternberku od konce roku 2002 realizací komunitního centra na Měsíční ulici.

Aktivity pro děti a mládež: V rámci centra jsou poskytovány zájmové aktivity pro děti a mládež i dospělé – posilovna, kroužky, poznávací výlety apod. Dříve to byly zejména výtvarný kroužek, výroba dekorativních předmětů a doučování dětí. V roce 2009 se realizoval kroužek aerobiku pro maminky s dětmi. Aktivity jsou vzájemně propojeny s činností centra Charity Šternberk, které zde provozuje školičku pro děti - Jiloro.

Volnočasové aktivity pro romské děti a mládež jsou velmi účinným nástrojem v prevenci výskytu sociálně patologických jevů u této cílové skupiny, jako je záškoláctví, toxikomanie, alkoholismus, gamblerství, kriminalita, apod. Našim cílem je propojit volnočasové aktivity s pracovními aktivitami pro dospělé tak, aby bylo co nejefektivněji využito prostor a zařízení komunitního centra.

Nevíte kam na střední? Seznam středních škol na šternbersku a olomoucku (2011).

Terénní práce: V roce 2010 byla obnovena práce terénního pracovníka v této lokalitě. Ročně poskytuje mnoho desítek služeb zejména z oblastí bydlení a zaměstnanosti.

Veškeré tyto aktivity jsou poskytovány v takové míře, v jaké jsou podpořeny finančně, tudíž už jsme zažili o období, kdy je nebylo z čeho financovat. Stále hledáme nové cesty, jak pravidelný chod zabezpečit a pevně ale věříme, že se nám to podaří. Od roku 2018 počítáme opět s pravidelným provozem. O dalších aktualitách vás budeme informovat.

Pro kontakt s pobočkou dočasně kontaktujte našeho předsedu, pana Martina Daňhela (kontakt výše).

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider